Поиск

Звернення правозахисника Каряки О.Г. про незгоду з будівництвом на території пам'ятки археології Каганове городище

За дорученням обласної державної адміністрації управління культури і туризму розглянуло звернення правозахисника Каряки О.Г. про незгоду з будівництвом на території пам'ятки археології Каганове городище і повідомляє.
У 2007 році ВАТ ТКР Денисівське" прокладало газопровід через територію пам'ятки археології Каганове городище в Чугуївському районі Харківської області (охоронний номер 1972, взято під охорону Рішенням Харківського облвиконкому № 196 в!д 16.04.1984р.). Договір на проведення археологічного дослідження на території пам'ятки,через яку планувалось проведення траси газопроводу, було укладено із ДП О АСУ "Слобідська археологічна служба" (договір № 314-19/02-р-4 від 12.03.07 р.). Але в процесі проведення археологічних досліджень ВАТ "ГКР Денисівське" змінило трасу проходження газопроводу, повівши його по ще недослідженій частині культурного шару городища.
Управління культури і туризму облдержадміністрації не погоджувало проект землевідведення "ГРК Денисівське" на території пам'ятки археології Каганове городище.
За повідомленням провідного наукового співробітника відділу пам'яток археології Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини Свистуна Г.С., який здійснював археологічні дослідження на вказаній пам'ятці, по даному факту 01.06.07 р. на місце порушення культурного шару пам'ятки археології та археологічного розкопу (дослідження проводились за відкритим листом ІА НАН України від 25.04.07 р. № 143/0842 та Дозволом Міністерства культури і туризму від 11.05.07 р. № 22-171/07) було викликано оперативну групу Чугуївського РВ УМВС України, яка, в свою чергу, склала протокол та проводила розслідування даного порушення. Про результати розслідуванняуправління культури і туризму обласної державної адміністрації не проінформовано.
Своїм письмом наше інформаційне агенство повідомив начальник управління ХОДА Управління культури і туризму Н.Супруненко.
Ми сподіваємося, що після нашого опублікування Чугуївський РО УМВДУ в Харківській області дасть відповідь всім зацікавленим особам, у тому числі і нам.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити