Поиск

«Не все золото,, що блищить…»

Магазин «Золото», що у Києві на вул. Малопідвальній, 10, продає золоті вироби сумнівної якості, які викликають алергічні реакції.

Молода жінка купує гарну золоту каблучку і, не встигнувши насолодитися своїм придбанням, вимушена припинити її носити, адже алергія зруйнувала радість від обновки. Звичайно, є ті, для кого алергія на золото – це норма, але вона носить золото вже багато років і з подібною проблемою зіштовхнулася тільки познайомившись з магазином «Золото».

При низькій якості ювелірного виробу, у складі якого присутній нікель, мідь, срібло, цинк або інший метал, можливі симптоми алергії. Тривалий контакт шкіри з низькопробним дорогоцінним металом може викликати симптоми алергії. З них можна виділити наступні:

- через 20 хвилин після того, як людина одягає кільце, у нього може з'явитися алергія на золото на пальці, почервоніння шкіри, легке поколювання і навіть набряк;

- з'являється висип на тілі, причому роздратування і висипання виникають спочатку в місці контакту шкіри з прикрасою, а потім поширюється по всьому тілу;

- алергія на золото і чорні плями під прикрасами — це вагомий привід, щоб відвідати алерголога, можливо, так проявляється алергія сповільненого типу, яка важко піддається лікуванню;

- іноді алергія на золоте кільце або ланцюжок проявляється у вигляді пухирів, що нагадують опік кропиви (гостра кропив'янка), вони то з'являються, то зникають, але можуть стати початком набряку, щоб кільце не затиснуло палець і не перекрило кровоносні судини при таких симптомах прикраси необхідно зняти.

Не дуже приємні відчуття, яких можливо уникнути, купуючи якісні ювелірні прикраси. Щоб не помилитися у виборі, варто знати, що кожен виріб має містити певні гарантії якості: клеймо Державної пробірної служби України для золота, клеймо Державної пробірної служби України для срібла, іменник виробника (див. картинки).

Основним документом, що регулює торгівлю ювелірними виробами, є Закон України від 18.11.1997 р. № 637/97-ВР "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними". Роздрібна торгівля ювелірними виробами повинна здійснюватися через спеціалізовані магазини та спеціалізовані відділи (секції) магазинів. Продаж ювелірних виробів у неспеціалізованій торговельної мережі або на ринках з рук заборонена.

При здійсненні торгівлі ювелірними виробами в місцях торгівлі мають бути наступні документи:

- інформація щодо діючих в Україні проб на дорогоцінні метали;

- витяги з нормативних документів про порядок проведення експертизи якості дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;

- витяги із Закону України від 12.05.1991 р. № 1023-XII "ПРО захист прав споживачів" в редакції від 01.12. 2005 року № 3161-IV;

- копія ліцензії на право торгівлі;

- внутрішня інструкція та інша необхідна інформація.

Ювелірні вироби мають радувати та прикрашати. Будьте пильними, аби уникнути марно потрачених грошей за «дорогоцінні» підробки.

Магазин ZARA – фаст-фешн в Україні вже не той…

zaraщБагато років ZARAтримала марку з продажу доступного та модного одягу, але криза та небачена популярність беруть своє – якість погіршується, а ціна зростає.

Фаст-фешн – це модний одяг за доступними цінами. ZARA- одна з перших марок, яка прийшла до нас і стала пропонувати красиві і модні речі за досить низькими цінами. Усередині бренду існує кілька напрямків: для жінок, тінейджерів, чоловіків і базова колекція. Плюс взуття, сумки та інші аксесуари. Оновлення відбуваються досить часто, мало не 2 рази на тиждень. І на початку своєї «кар’єри» в України цей магазин мав ціни нижче, ніж у деяких виробників у цій же групі.

«Громадський контроль ДІЄ» 24.06.2016р. навідався до відомого магазину ZARA, що у ТРЦ «Дафі» на вул. Героїв Праці, 9, і на власні очі переконався, що створити тут вечірній lookза доступною ціною не так вже й просто…

iY3efHNRUhM

Перебуваючи у магазині ZARAхвилин двадцять, обираючи одяг, можна знати велику кількість бракованих та зіпсованих частими примірками одежин. На білому одязі легко відшукати сліди тонального крему та помади, на трикотажі – зачіпки, а іноді, навіть, відірвані ґудзики.  У магазині, що продає брендові речі, за досить немаленькі гроші такі «помилки» просто недопустимі. Будь-який, поважаючий себе покупець, розцінить це як зневагу та байдужість.

сн4

Далі розберемося у вартості одягу від ZARAта його місцем народження. Пошиттям одягу для ZARA в Україні займається досить відома фабрика Троттола, що у Львові. Але вся ця продукція створюється виключно для експорту у країни Європи(!). У той час, як на українському ринку ZARA можна знайти виключно китайського виробництва. Взагалі, це трохи сумно, що українським споживачам достається тільки китайський одяг, а отримати рідний український, що мав би бути  дешевшим і більш якісним (адже визнаний на європейському ринку) – просто недоступно.

сн3 4y5tiOIBSJ4

Собівартість  штанів  ZARA, вироблених на фабриці Троттола, була б близько трьох євро, тоді як у магазині вони ж, тільки пошиті у Китаї, коштують приблизно 60 євро.

сн1 сн2

Відповідно до ст.19 Закону про захист прав споживачів, в оману покупця може ввести нерозумно завищена ціна та походження товару. Адже, купуючи відомий іспанський бренд ZARA ніхто не хоче отримати низькоякісний товар за завищеною ціною.

Такими темпами магазин ZARAдосить скоро перестане претендувати на звання фаст-фешену и перейду у розряд суперлюкс-фешену. 

Протягом поточного року по Харкову виявлено 777 випадків реалізації харчових продуктів з вичерпаним терміном придатності

Ваше звернення відносно випадків реалізації недоброякісних і харчових продуктів з вичерпаним терміном придатності розглянуто.

Інформуємо, що держсаннаглядом в межах своїх повноважень проводиться сис¬тематична робота з цього питання. Протягом поточного року по м. Харкову виявлено 777 випадків реалізації харчових продуктів з вичерпаним терміном придатності та продуктів, на які були відсутні відповідні сертифікати та свідоцтва якості, що підтверджують безпеку для здоров'я людей при вживанні іх в їжу. По всім випадкам були винесені постанови го¬ловних державних санітарних лікарів районів м. Харкова про заборону випуску та зняття з реалізації. Знято з реалізації 21.863 кг 67Іграм харчових продуктів. Були вжиті відпові¬дні заходи адміністративного впливу у вигляді штрафів, а також оформлено 348 фінан¬сових санкцій на загальну суму 21.572гривні 12 копійок.

Частина питань-контроль якості м'яса та м'ясопродуктів, птиці, яєць, риби свіжої та свіжомороженої, тощо - відноситься до компетенції управління ветеринарної медицини м.Харкова. Контроль якості харчових продуктів на території м. Харкова здійснюють, крім зазначених вище структур, фахівці обласного Управління у справах захисту прав споживачів.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Торговля DVD-дисками возле станций метро в Харькове осуществляется незаконно - представитель Нацкомисии по вопросам морали

"Торговля DVD-дисками возле станций метро в Харькове осуществляется незаконно", - заявил "SQ" представитель Национальной экспертной комиссии по вопросам защиты общественной морали в Полтавской, Сумской и Харьковской областях Денис Котенко. По его словам, региональное отделение Нацкомиссии неоднократно проводило проверки таких торговых мест. Практически никто из торгующих не имеет на это разрешительных документов.
По словам Д.Котенко, на таких лотках часто продается продукция порнографического характера. Он подчеркнул, что продукция сексуального и эротического характера может продаваться только в специально отведенных для этого местах, куда запрещен вход лицам, не достигшим совершеннолетия, а распространение порнографической продукции вообще запрещено. Кроме того, Д.Котенко заявил, что нередко диски с фильмами или мультфильмами содержат элементы порнографии или же порнографические записи продаются под видом известных фильмов или мультфильмов.

Д.Котенко также заявил, что, по некоторым данным, незаконной торговле дисками возле станций метро покровительствуют правоохранительные органы Харькова. "Неоднократно были ситуации, когда мы подходили к продавцу с проверкой, он звонил владельцу торговой точки, и владелец говорил мне, чтобы мы прекратили проверки, иначе в ситуацию вмешаются представители правоохранительных органов. При этом назывались фамилии руководителей харьковской милиции". В качестве еще одного примера Д.Котенко привел случай возле ст.метро "Холодная гора". По его словам, торговцы возле выхода из этой станции метро были заранее предупреждены о грядущей проверке, и в день ее проведения прекратили свою деятельность.

По материалам: Адвокат-консалтинг