Поиск

Образец отмены решений сессий о выделении земельных участков в зеленых зонах

В Сєвєродонецький міський суд

Позивач: Сєвєродонецька міська екологічна асоціація
«Зелений світ»,
вул. Леніна, 14, оф. 26, Сєвєродонецьк, 93404,
тел. 80645242196
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Представник позивача: Свєтіков Олексій Олексійович,
вул. Курчатова, 22, кв. 52,
Сєвєродонецьк, 93409

Відповідач: Сєвєродонецька міська рада,
вул. Леніна, 32,
м. Сєвєродонецьк, 93404,
тел. 480645244031
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Про визнання протиправними та скасування рішень
органу місцевого самоврядування щодо виділення
земельних ділянок під забудову у скверах міста

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

Сєвєродонецька міська рада на протязі періоду з 1 серпня 2007 року по 30 липня 2008 року прийняла кілька рішень про виділення земельних ділянок під забудову комерційними об'єктами на території скверів міста, а саме виділення землі Сенявському В.А. та Жукову О.В. на території сквера за Льодовим Палацем (рішення міської ради 5-го скликання №№ 1205, 1206, 1680), виділення землі підприємству Балтика на території скверу ім. Гоголя (рішення міської ради 5-го скликання №№ 1168, 1681, 1938), виділення землі Аделяну Г.А. на території скверу за ПК «Хіміків» (рішення міської ради 5-го скликання №№ 1205, 1206, 1680), виділеня землі Малахову на території скверу «Дитяче містечко» (рішення міської ради 5-го скликання №№ 2262), виділеня землі Балацкій на території лісопаркової зони (рішення міської ради 5-го скликання №№ 1399), про продаж з аукціону земельних ділянок на території скверу «Дитяче містечко» (рішення міської ради 5-го скликання №№ 2283). Зазначені рішення у засобах масової інформації не друкувалися, позивачу не є доступними, і мають бути витребувані у відповідача. Позивач вважає зазначені рішення міської ради про виділення земельних ділянок під забудову комерційними об'єктами на території скверів міста протиправними та такими, що порушили права позивача. І вимагає їх скасувати.
Обгрунтування протиправності рішень
Ці рішення є протиправними через такі обставини. Згідно довідки Управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міськради загальна площа скверів та парків міста Сєвєродонецьк складає 324598 кв. м. Копія довідки додається (Додаток 3), оригінал може бути витребуваний у відповідача.
Згідно інформації (http://www.loga.gov.ua/region/admust/cities/severodon/) Луганської облдержадміністрації населення Сєвєродонецька складає 126,3 тис. чол.
Таким чином на одного жителя Сєвєродонецька приходиться 2,57 м.кв. скверів та парків. Згідно пункту 5.4. та таблиці 5.1.ДБН 360 – 92 площа озеленених територій загального користування (парків, садів, скверів, бульварів) Сєвєродонецька має бути не менше 12 кв. м на людину. Тож рішення міської ради, якими і так недостатня площа зелених насаджень додатково скорочується, погіршують екологічний стан та умови життя жителів Сєвєродонецька і є порушенням вимог статті 50 Конституції України.
Крім того, згідно п. 6.1. Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996 р. N 173, забороняється будівництво, реконструкція і розширення об'єктів за рахунок території парків, водних акваторій і т.ін.

Обгрунтування, що протиправними рішення порушено права позивача
Відповідно до пункту 1.1. статуту (Додаток 4) Сєвєродонецька міська екологічна асоціація "Зелений світ" є громадською організацією, що об'єднує громадян та громадські організації з метою поліпшення екологічного стану території Сєвєродонецько-Лисичансько-Рубіжанського промислового регіону. Оскільки протиправні рішення відповідача прийняті щодо території Сєвєродонецька і погіршують екологогічний стан, то вони безпосередньо стосуються прав позивача.
Відповідно до пункту «ж» статті 21 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища громадські об'єднання в галузі охорони навколишнього природного середовища мають право подавати до суду позови про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в тому числі здоров'ю громадян і майну громадських об'єднань.

Сєверодонецька міська екологічна асоціація «Зелений світ» є належним позивачем
СМЕА ЗС є юридичною особою, доказом чого є свідоцтво про реєстрацію юридичної особи. Копія свідоцтва додається (Додаток 5).
В контексті параграфу п'ятого статті 2 Конвенції про доступ до інформації, участь в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (ратифіковано Законом України від 06.07.1999 р.) Сєверодонецька міська екологічна асоціація «Зелений світ» (далі – СМЕА ЗС) є зацікавленою громадськістю.
Відповідно до параграфа другого статті 9 Конвенції про доступ до інформації, участь в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, зацікавлена громадськість має мати можливість оскаржити рішення, що стосується довкілля, у суді.

Порушення підлягає оскарженню в адміністративному суді
Відповідач є органом місцевого самоврядування.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно–правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь–які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до статті 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно–правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
Тож зазначений спір підлягає розгляду в адміністративному суді.

Визначення підсудності
Відповідно до частини першої статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до частини першої статті 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Оскільки стороною по справі є Сєвєродонецька міська рада, то справа має розглядатися у Сєвєродонецькому міському суді, як адміністративному суді першої інстанції.

Враховуючі викладене, у відповідності до статей 50, 55 Конституції України, ст. 9 Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, пункту 5.4. ДБН 360 – 92, п. 6.1. Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, керуючись ст. 104 КАС України

ПРОШУ:

1. Зобов'язати відповідача опублікувати оголошення про відкритття провадження у газеті «Сєвєродонецькі вісті».
2. Визнати протиправними та скасувати рішення про виділення земельних ділянок під забудову комерційними об'єктами на території скверів міста, а саме:
рішення міської ради 5-го скликання №№ 1205, 1206, 1680 про виділення землі Сенявському В.А. та Жукову О.В. на території сквера за Льодовим Палацем;
рішення міської ради 5-го скликання №№ 1168, 1681, 1938 про виділення землі підприємству Балтика на території скверу ім. Гоголя;
рішення міської ради 5-го скликання №№ 1205, 1206, 1680 про виділення землі Аделяну Г.А. на території скверу за ПК «Хіміків»;
рішення міської ради 5-го скликання №№ 2262 про надання дозволу Малахову на розробку проекту торгового комплексу на території скверу «Дитяче містечко»;
рішення міської ради 5-го скликання №№ 1399 про виділеня землі Балацкій на території лісопаркової зони ;
рішення міської ради 5-го скликання №№ 2283 про продаж з аукціону земельних ділянок на території скверу «Дитяче містечко».
3. Витребувати у відповідача письмові докази, а саме оригінали або завірені копії рішень Сєвєродонецької міської ради щодо виділення під забудову земельних ділянок на території скверів.

Додатки:
1. Копія адміністративного позову
2. Платіжне доручення про сплату державного мита.
Письмові докази
3. Копія довідки управління ЖКГ (два примірники)
3. Копія статуту СМЕА «Зелений світ» (два примірники)
4. Копія свідоцтва про реєстрацію юридичної особи (два примірники)
5. Витяг з протоколу загальних зборів організації про призначення на посаду голови ради СМЕА «Зелений світ»

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити