Поиск

Перевірка дозволу на встановлення антен стільникового зв’язку

На даху сусіднього житлового будинку (відстань до нашого будинку 45-55 м) недавно встановили базову станцію (антену) мобільного оператора.

1. Чи дозволяється встановлювати таке устаткування на дахах житлових будинків (і поблизу від житлових будинків)?

2. Якщо установка такого устаткування все ж таки допускається, чи не порушує це мої права на безпечні умови мешкання?

3. До кого і в якій формі звертатися з вимогою демонтувати антену?

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про телекомунікації» суб'єкти господарювання, які здійснюють будівництво телекомунікаційних мереж загального користування, можуть установлювати в приміщеннях, що їм належать на правах найму, телекомунікаційне обладнання, використовувати дахи будинків і технічні приміщення для встановлення антен та необхідного обладнання на підставі договору з власником приміщення. Щоб перевірити законність встановлення даної антени стільникового зв'язку Ви маєте звернутися до відповідної районної державної адміністрації (чи міськвиконкому) з цим питанням, встановити наявність відповідних дозвільних документів на встановлення антени (договору, розпорядження відповідної адміністрації). Якщо такі документи відсутні, установка антени є незаконною, тому Ви маєте право звернутися до суду з вимогою демонтувати це незаконне спорядження.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити