Поиск

Вкрали речі з камери схову в супермаркеті?

В магазині я залишив сумочку з речами в камері схову (з речами охоронець не пропускає в магазин, а якщо кому-небудь вдається пройти з речами, то на виході через касу дуже часто проводять обшук). Після здійснення покупок, коли ми з дружиною підійшли до камери схову, то вона була розкрита і речей там не опинилося. Охоронець заявив, що адміністрація магазина не несе відповідальності за збереження речей в камері схову, і цю фразу підтвердив також адміністратор. Я відразу ж викликав міліцію. Вони приїхали і прийняли мою заяву. Питання: хто ж все-таки понесе відповідальність і відшкодує мені збиток? Куди ще мені необхідно звернеться з цього питання?

Ні Законом України «Про захист прав споживачів», і Порядком заняття торговельною діяльністю і правилами торговельного обслуговування населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. №108, не передбачено обов'язкової здачі своїх речей покупцями у камери схови магазину під час здійснення покупок. Це регулюється цивільним законодавством України.

Якщо внутрішніми документами магазину передбачена заборона пересування покупця разом із своїми речами (сумки, чемодани, пакети та ін.) і їх обов'язок здачі своїх речей у камери зберігання цього магазину, останній приймає на себе обов'язок щодо схоронності Ваших речей і підтверджується видачею поклажодавцеві номерного жетона, іншого знака, що посвідчує прийняття речі на зберігання, якщо це встановлено законом, іншими актами цивільного законодавства або є звичним для цього виду зберігання (ст. 937 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 942 ЦКУ зберігач зобов'язаний вживати усіх заходів, встановлених договором, законом, іншими актами цивільного законодавства, для забезпечення схоронності речі. Якщо зберігання здійснюється безоплатно, зберігач зобов'язаний піклуватися про річ як про свою власну.

Статтями 950-951 ЦКУ передбачена відповідальність зберігача (магазину) у разі втрати або пошкодження речі.

За втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання, зберігач відповідає на загальних підставах. Професійний зберігач відповідає за втрату (нестачу) або пошкодження речі, якщо не доведе, що це сталося внаслідок непереборної сили, або через такі властивості речі, про які зберігач, приймаючи її на зберігання, не знав і не міг знати, або внаслідок умислу чи грубої необережності поклажодавця. Зберігач відповідає за втрату (нестачу) або пошкодження речі після закінчення строку зберігання лише за наявності його умислу або грубої необережності.

Збитки, завдані поклажодавцеві втратою (нестачею), відшкодовуються зберігачем у розмірі її вартості.

Отже, Ви правильно зробили, що визвали міліцію. Копія постанови про порушення кримінальної справи є письмовим доказом на Вашу користь у справі проти супермаркету, порушеної судом за Вашим позовом, якщо магазин відмовиться відшкодовувати нанесені Вам збитки в повному обсязі.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити