Поиск

Як зареєструвати шлюб, дитину?

Реєстрацію актів громадянського стану здійснює відділ реєстрації актів громадянського стану управління юстиції.

РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ

Державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.

Подача заяви про реєстрацію шлюбу

Особи, які бажають зареєструвати шлюб, подають заяву до органу реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання однієї з осіб, які вступають у шлюб, або за місцем проживання їх батьків.

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

Шлюб укладається в органах реєстрації актів громадянського стану по закінченні місячного строку після подання заяви особами, які бажають одружитися.

Якщо особи, які подали заяву, не з'явилися до органу реєстрації актів громадського стану протягом місячного строку після дня, призначеного для реєстрації одруження, і не повідомили причину неявки, то заява втрачає чинність.

Документи, необхідні для реєстрації шлюбу

Особи, які бажають зареєструвати шлюб, повинні пред'явити для посвідчення їх особи й віку паспорти або паспортні документи.

Реєстрація шлюбу осіб, які раніше перебували в шлюбі

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред'явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, судове рішення про визнання шлюбу недійсним).

Ознайомлення осіб, які вступають у шлюб, з їх правами та обов'язками

Орган реєстрації актів громадянського стану, що прийняв заяву, зобов'язаний ознайомити тих, які вступають у шлюб, з умовами і порядком реєстрації шлюбу, переконатися, що ці особи взаємно обізнані про стан здоров'я і сімейний стан, а також роз'яснити їм права і обов'язки як майбутнього подружжя і батьків і попередити про відповідальність за приховання перешкод до вступу в шлюб.

Особиста присутність осіб, що укладають шлюб, при реєстрації шлюбу

Реєстрація шлюбу здійснюється в органах реєстрації актів цивільного стану в присутність осіб, які укладають шлюб. Якщо ці особи не можуть прибути в органи реєстрації актів цивільного стану унаслідок важкої хвороби або з іншої поважної причини, реєстрація шлюбу може бути проведена удома, в лікарні або іншому місці в присутність осіб, які укладають шлюб.

Запис в документах про реєстрацію шлюбу

У паспортах осіб, які уклали шлюб, або в паспортних документах, робиться запис про реєстрацію шлюбу із зазначенням прізвища, імені, по батькові й року народження другого з подружжя та місця й часу реєстрації шлюбу.

РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ

Місце й порядок реєстрації народження

Реєстрація народження провадиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них за їх усною чи письмовою заявою, а в разі хвороби, смерті батьків або з інших причин неможливості зареєструвати народження - за заявою родичів, інших осіб або адміністрації лікувального закладу, в якому перебувала мати під час народження дитини.

Строк подачі заяви про реєстрацію народження

Заява про реєстрацію народження дитини повинна бути подана не пізніше трьох місяців із дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини - не пізніше трьох діб.

Реєстрація народження провадиться при пред'явленні:

медичного свідоцтва про народження, форми №103/о-95. У виняткових випадках, у разі народження дитини вдома чи в іншому місці, без надання медичної допомоги, факт і час її народження підтверджуються підписами двох свідків, присутніх при пологах, а також медичною довідкою про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форми 103-1/о-96);

паспорта або паспортних документів, що посвідчують особи батьків (одного з них);

документа, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про одруження, заява матері, спільна заява матері та батька дитини, заява батька, рішення суду про встановлення батьківства).

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити