Поиск

Як не платити штрафи за порушення ПДР?

Отже, розберемо декілька способів, як можна уникнути відповідальності за порушення ПДР. За не пристебнутий ремінь за новими правилами слід заплатити штраф у розмірі 51-85 грн. Проте є спосіб уникнути покарання, адже згідно правил, ременем безпеки необхідно користуватися при русі, а коли автомобіль зупинений, бути пристебнутим необов'язково. Завжди можна відповісти, що під час руху транспортного засобу ремінь безпеки був пристебнутий, а відстебнути його довелося у момент зупинки, для того, щоб дістати документи поки співробітник ДАІ йшов до автомобіля.

Також зараз стало популярним їздити із заляпаними номерами для захисту від камер фото- і відеофіксації. За умисне утаєння номерів можна заплатити 255-340 грн штрафу. Проте і в цьому випадку можна «викрутитися». Адже в нашому випадку карати за нечитані номери не можна, оскільки відсутня провина водія. Але Правила дорожнього руху нашої країни все-таки забороняють управляти транспортними засобами з нечитаними номерними знаками. Отже, що ж робити, якщо все ж таки зупинили? Необхідно послатися на погані погодні умови і просто протерти номерний знак. У такому разі у інспектора не буде підстав виписувати штрафну квитанцію.

Найпоширеніше порушення у нас в країні - це, мабуть, перевищення швидкості. За швидку їзду, згідно правил, доведеться викласти від 255 до 680 грн. Перш за все варто відзначити, що водій не повинен доводити свою невинність, а скоріше навпаки, інспектор повинен довести провину водія. При цьому співробітники ДАІ повинні надати неспростовні документальні докази не тільки провини водія, але і самого факту здійснення їм порушення. Якщо ж це не буде доведено, то водій автоматично не може притягуватися до адміністративної відповідальності. Звичайний радар не видає ніяких документальних підтверджень, якого саме автомобіля була заміряна швидкість. Отже, його свідчення не можуть служити доказом. У випадку, якщо інспектор все-таки випише ухвалу про сплату штрафу, його можна легко оскаржити в суді. Гірше йдуть справи, якщо даїшник пред'явить фотографію автомобіля на спецприладі. В цьому випадку уникнути покарання дуже складно.

Одне з нововведень - камери фото- і відеофіксації, що працюють в автоматичному режимі. Співробітники ДАІ обробляють отримані від них дані і поштою розсилають квитанції на оплату. Вся фішка в тому, що квитанція приходить замовленим листом, і доки одержувач не розпишеться про його отримання, воно може лежати на пошті хоч цілу вічність, поки його не відправлять назад в ДАІ. Висновок простий - не варто ходити на пошту за замовленими листами.

Якщо на дорозі даїшник зловив автомобіліста «за руку» і все-таки виписав ухвалу про оплату, не варто відразу йти в банк і жертвувати гроші на благо улюблених даїшників. Будь-яку ухвала, виписана співробітником ДАІ, можна оскаржити в суді. Причиною оскарження можна назвати відсутність доказів порушення (як у випадку з перевищенням швидкості), неправильну установку дорожніх знаків (невідповідність державним стандартам України), неналежний стан дорожнього полотна і інші чинники, що змусили відступити від Правил дорожнього руху.

Є ще один спосіб - просто не платити. Річ у тому, що не дивлячись на погрози подвійного збільшення суми штрафу, цей механізм ще не відпрацьований. Більш того, заяви даїшників про те, що всі штрафи доведеться сплатити при проходженні техогляду, не мають під собою ніяких підстав. Пройти техогляд може будь-яка людина, що має довіреність на автомобіль. Також варто звернути увагу на украй нестабільний економічний стан в країні, не виключено, що через рік або два нинішні суми штрафів виявляться просто символічними.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити