Поиск

Як зареєструватися (знятися з реєстраційного обліку) за місцем проживання

У зв'язку з ліквідацією інституту прописки та необхідністю забезпечення реєстрації фізичних осіб, на період до прийняття відповідного Закону України реєстрація фізичних осіб провадиться відповідно до Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. N35 "Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання".

Пунктом 2 вказаної постанови встановлено, що фізичні особи, місце проживання яких на момент набрання чинності даної постанови підтверджується пропискою, вважаються такими, що зареєстровані за місцем проживання.

Згідно Тимчасового порядку, місцем проживання фізичної особи є місце, де вона постійно або переважно проживає як власник житлового будинку (приміщення), за договором його наймання, піднаймання, оренди або на інших підставах, передбачених законодавством України.

Реєстрація передбачає внесення до паспортного документа та адресно-довідкової картотеки, яку веде уповноважений орган, відомостей про місце проживання фізичної особи.

Згідно пункту 6 Тимчасового порядку реєстрації громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, у разі зміни місця проживання зобов'язані подати для реєстрації у 10-денний строк після прибуття на нове місце проживання документи відповідним житлово-комунальним підприємствам органів місцевого самоврядування.

Діти віком від 15 до 18 років реєструються за погодженням з батьками (піклувальниками).

Діти, які не досягли 15-річного віку і проживають разом з батьками (опікунами, піклувальниками), реєструються разом з батьками (опікунами, піклувальниками) або з одним з батьків чи особою, яка їх замінює.

Новонароджені реєструються за заявою одного з батьків.

Відповідно до встановленого Тимчасового порядку реєстрації для реєстрації за місцем проживання особа подає до паспортної служби письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі, коли особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, засвідченого в установленому порядку;

паспортний документ з відміткою про зняття з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України.

Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;

квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;

два примірники талона реєстрації;

талон зняття з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання.

Для зняття з реєстраційного обліку особа подає до паспортної служби:

письмову заяву;

паспортний документ.

Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;

два примірники талона зняття з реєстраційного обліку.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити