Поиск

Начальник поезда наказала себя на 72 тысячи гривен, спрятав деньги от досмотра

Ночью с 14 по 15 мая харьковские таможенники и пограничники обнаружили у начальника поезда «Москва-Донецк» деньги, которые женщина незадекларировала для перемещения через границу. Как выяснилось, деньги она могла ввезти в Украину вполне легально, стоило ей только устно заявить о сумме, которая у нее была.

Как сообщили в пресс-службе Харьковской таможни, во время досмотра поезда на железнодорожном вокзале «Харьков-пассажирский» стражи границы обнаружили у 46-летней уроженки Донецка 35 тысяч гривен и 158 тис 500 рублей, что составляет около 7 тыcяч евро, о которых она не заявила письменно или устно. Женщина спрятала деньги на второй полке в хозяйственной сумке, а в декларации указала ввозимую сумму 30 тысяч рублей и 150 гривен.

По факту нарушения таможенных правил составлен протокол по ст. 340 Таможенного кодекса Украины, а незадекларированные деньги в сумме 72,562 тыс. грн. у нее изъяты и переданы на хранение, отмечают в таможне. Сотрудники таможни напоминают, санкции этой статьи предусматривают штраф или конфискацию предметов правонарушения.

Следует отметить, что согласно законодательству Украины (постановление НБУ от 11.06.2008 в Минюсте) граждане имеют право ввозить в Украину и вывозить за ее пределы наличную валюту до 10 тысяч евро без письменной декларации. Незнание закона не освобождает от ответственности.

По материалам: Адвокат-консалтинг

Як записатися на особистий прийом до керівництва ДПА у Харківській області - ДПА у Харківській області

В ДПА у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв'язку "гаряча лінія" з начальником відділу прийому і роботи зі зверненнями громадян управління масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Харківській області Тарасенко Оленою Борисівною на тему: "Порядок розгляду звернень громадян в органах державної податкової служби". Податкова інспекція, до якої я направила листа, повідомила мене про його пересилку до райвідділу міліції. Вони мали право так діяти?

Можливо, Ваше звернення стосувалося питань порушення правопорядку. Ці питання не відносяться до компетенції податкової служби.
Згідно ст.7 Закону України "Про звернення громадян" якщо питання, порушені в одержаному зверненні, не належить до повноважень органів державної влади, це звернення в термін не більше 5 днів пересилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється автору звернення.
У цьому випадку дії податкової інспекції були правомірними.

Чи можна усно звернутись до податкової служби, щоб отримати відповідь на запитання щодо оподаткування?

Відповідно до ст. 5 Закону "Про звернення громадян" звернення може бути усним чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного державного органу особисто або через уповноважену ним особу.
Усні звернення громадян розглядаються та, по можливості, вирішуються посадовими особами органу державної податкової служби під час особистого прийому громадян.

Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.

Поряд з цим, у кожній податковій інспекції функціонують відділи масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян, де можна отримати консультацію з питань оподаткування.
На території районів працюють консультаційні пункти податкових органів, адреси яких розміщені на сайті ДПА у Харківській області у розділі "Про ДПА".
Крім того, в ДПА у Харківській області функціонує телефонна інформаційно-довідкова служба "1507".

За яким телефоном можна повідомити про порушення законодавства суб'єктами господарювання або неправомірні дії працівників податкової служби?

В ДПА у Харківській області працює телефон довіри Голови ДПА у Харківській області Денисюка Станіслава Федоровича 706-14-85.
Крім того, інформацію про порушення податкового законодавства суб'єктами підприємницької діяльності, зауваження щодо недоліків у роботі державних податкових органів, скарги на неправомірні дії посадових осіб можна надати за телефоном довіри 705-06-52.

Як записатися на особистий прийом до керівництва ДПА у Харківській області?

Попередній запис громадян на особистий прийом до голови або інших посадових осіб ДПА у Харківській області проводиться у телефонному режимі відповідальними працівниками відділу прийому і роботи зі зверненнями громадян управління масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян за тел. 702-86-57.

Також громадяни можуть звернутися письмово з проханням записати його на особистий прийом. У цьому випадку громадянин повідомляється письмово про дату та час прийому, на який його записано.

Слід зазначити, що попередній запис на особистий прийом до керівників органів ДПС, їхніх перших заступників і заступників, керівників структурних підрозділів є обов'язковим.
Попередній запис на особистий прийом до керівників органів ДПС, їхніх перших заступників і заступників, керівників структурних підрозділів закінчується не пізніше ніж за п'ять робочих днів до календарної дати прийому.

Графіки прийому громадян розміщені на інформаційних стендах в приміщеннях ДПІ та постійно оприлюднюються в місцевих засобах масової інформації та на власному веб-сайті ДПА у Харківській області у розділі "Приймальня громадян" (електронна адреса WEB-сайту ДПА у Харківській області: www.dpa.kharkov.ua).

Чи розголошуються відомості про особу, яка повідомила податкову службу про ухилення від оподаткування?

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян" не допускається розголошення одержаних із звернень відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну таємницю, яка охороняється законом, та іншої інформації, якщо це ущемляє права і законні інтереси громадян. Не допускається з'ясування даних про особу громадянина, які не стосуються звернення. На прохання громадянина, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягає розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.

Ця заборона не поширюється на випадки повідомлення інформації, що міститься у зверненні, особам, які мають відношення до вирішення справи.

Відділ прийому і роботи зі зверненнями громадян управління масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Харківській області.

За  матеріалами: Адвокат-консалтінг

Як зареєструватися (знятися з реєстраційного обліку) за місцем проживання

У зв'язку з ліквідацією інституту прописки та необхідністю забезпечення реєстрації фізичних осіб, на період до прийняття відповідного Закону України реєстрація фізичних осіб провадиться відповідно до Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. N35 "Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання".

Пунктом 2 вказаної постанови встановлено, що фізичні особи, місце проживання яких на момент набрання чинності даної постанови підтверджується пропискою, вважаються такими, що зареєстровані за місцем проживання.

Згідно Тимчасового порядку, місцем проживання фізичної особи є місце, де вона постійно або переважно проживає як власник житлового будинку (приміщення), за договором його наймання, піднаймання, оренди або на інших підставах, передбачених законодавством України.

Реєстрація передбачає внесення до паспортного документа та адресно-довідкової картотеки, яку веде уповноважений орган, відомостей про місце проживання фізичної особи.

Згідно пункту 6 Тимчасового порядку реєстрації громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, у разі зміни місця проживання зобов'язані подати для реєстрації у 10-денний строк після прибуття на нове місце проживання документи відповідним житлово-комунальним підприємствам органів місцевого самоврядування.

Діти віком від 15 до 18 років реєструються за погодженням з батьками (піклувальниками).

Діти, які не досягли 15-річного віку і проживають разом з батьками (опікунами, піклувальниками), реєструються разом з батьками (опікунами, піклувальниками) або з одним з батьків чи особою, яка їх замінює.

Новонароджені реєструються за заявою одного з батьків.

Відповідно до встановленого Тимчасового порядку реєстрації для реєстрації за місцем проживання особа подає до паспортної служби письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі, коли особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, засвідченого в установленому порядку;

паспортний документ з відміткою про зняття з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України.

Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;

квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;

два примірники талона реєстрації;

талон зняття з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання.

Для зняття з реєстраційного обліку особа подає до паспортної служби:

письмову заяву;

паспортний документ.

Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання;

два примірники талона зняття з реєстраційного обліку.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг

Як не платити штрафи за порушення ПДР?

Отже, розберемо декілька способів, як можна уникнути відповідальності за порушення ПДР. За не пристебнутий ремінь за новими правилами слід заплатити штраф у розмірі 51-85 грн. Проте є спосіб уникнути покарання, адже згідно правил, ременем безпеки необхідно користуватися при русі, а коли автомобіль зупинений, бути пристебнутим необов'язково. Завжди можна відповісти, що під час руху транспортного засобу ремінь безпеки був пристебнутий, а відстебнути його довелося у момент зупинки, для того, щоб дістати документи поки співробітник ДАІ йшов до автомобіля.

Також зараз стало популярним їздити із заляпаними номерами для захисту від камер фото- і відеофіксації. За умисне утаєння номерів можна заплатити 255-340 грн штрафу. Проте і в цьому випадку можна «викрутитися». Адже в нашому випадку карати за нечитані номери не можна, оскільки відсутня провина водія. Але Правила дорожнього руху нашої країни все-таки забороняють управляти транспортними засобами з нечитаними номерними знаками. Отже, що ж робити, якщо все ж таки зупинили? Необхідно послатися на погані погодні умови і просто протерти номерний знак. У такому разі у інспектора не буде підстав виписувати штрафну квитанцію.

Найпоширеніше порушення у нас в країні - це, мабуть, перевищення швидкості. За швидку їзду, згідно правил, доведеться викласти від 255 до 680 грн. Перш за все варто відзначити, що водій не повинен доводити свою невинність, а скоріше навпаки, інспектор повинен довести провину водія. При цьому співробітники ДАІ повинні надати неспростовні документальні докази не тільки провини водія, але і самого факту здійснення їм порушення. Якщо ж це не буде доведено, то водій автоматично не може притягуватися до адміністративної відповідальності. Звичайний радар не видає ніяких документальних підтверджень, якого саме автомобіля була заміряна швидкість. Отже, його свідчення не можуть служити доказом. У випадку, якщо інспектор все-таки випише ухвалу про сплату штрафу, його можна легко оскаржити в суді. Гірше йдуть справи, якщо даїшник пред'явить фотографію автомобіля на спецприладі. В цьому випадку уникнути покарання дуже складно.

Одне з нововведень - камери фото- і відеофіксації, що працюють в автоматичному режимі. Співробітники ДАІ обробляють отримані від них дані і поштою розсилають квитанції на оплату. Вся фішка в тому, що квитанція приходить замовленим листом, і доки одержувач не розпишеться про його отримання, воно може лежати на пошті хоч цілу вічність, поки його не відправлять назад в ДАІ. Висновок простий - не варто ходити на пошту за замовленими листами.

Якщо на дорозі даїшник зловив автомобіліста «за руку» і все-таки виписав ухвалу про оплату, не варто відразу йти в банк і жертвувати гроші на благо улюблених даїшників. Будь-яку ухвала, виписана співробітником ДАІ, можна оскаржити в суді. Причиною оскарження можна назвати відсутність доказів порушення (як у випадку з перевищенням швидкості), неправильну установку дорожніх знаків (невідповідність державним стандартам України), неналежний стан дорожнього полотна і інші чинники, що змусили відступити від Правил дорожнього руху.

Є ще один спосіб - просто не платити. Річ у тому, що не дивлячись на погрози подвійного збільшення суми штрафу, цей механізм ще не відпрацьований. Більш того, заяви даїшників про те, що всі штрафи доведеться сплатити при проходженні техогляду, не мають під собою ніяких підстав. Пройти техогляд може будь-яка людина, що має довіреність на автомобіль. Також варто звернути увагу на украй нестабільний економічний стан в країні, не виключено, що через рік або два нинішні суми штрафів виявляться просто символічними.

За матеріалами: Адвокат-консалтінг