Поиск

«Генеральський дах» або як добре бути курсантом під крилом ректора Харківського університету повітряних сил

У травні 2016 року місто Харків сколихнула новина, яка була надрукована у багатьох інтернет виданнях та соціальних мережах:

«В парке Горького вчера, 22 мая, произошла массовая драка.

Что стало ее причиной, пока что достоверно неизвестно. По одной из версий, зачинщиками драки стали нетрезвые курсанты университета воздушных сил, которые агрессивно себя вели. "Два курсанта ХУВС решили похулиганить и затеяли замес. Пьяные, скорее всего. Пытались даже с кого-то цепочку сорвать. А те, кому они настучали по голове, отказались писать заяву. Одного охрана скрутила и сдала копам. Другой - пустился в бега. Ничего умнее не придумав, побежал к себе в Кожедуба. Туда и приехали копы", -написалиочевидцы.

Как пояснили в пресс-службе парка им.Горького, пьяный курсант Харьковского университета Воздушных сил им.Кожедуба вел себя агрессивно, приставал к посетителям. Сотрудники муниципальной охраны и службы безопасности парка задержали курсанта. Затем его увезли сотрудники военной прокуратуры»

27 травня 2016 року редакцією газети «Адвокат-консалитнг» направлено до  Харківського університету повітряних сил імені І. Кожедубаінформаційний запит в порядку Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» в частині надання інформації щодо бійки, яка відбулася 22.05.16 у ЦПКіВ ім. М.Горького за участі курсантів ХУПС імені І. Кожедуба.

Станом на  липень 2016 року відповідь на даний запит з Харківського університету повітряних сил не надійшла, що свідчить про порушення  Закону України «Про доступ до публічної інформації». Згідно статті 20 закону розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Редакція газети «Адвокат-консалитнг» розуміє чому відповідь до цього часу не надійшла – у керівництва даного військового вищого навчального закладу бракує мужності визнати провину своїх курсантів та неналежний контроль за їх дисципліною та вихованням.

У той же час у Харківського університету повітряних сил імені І. Кожедуба вистачило часу на «відбілення» своїх курсантів у ЗМІ:

«Информация об  участии курсантов  - летчиков  в драке в парке  Горького является фейковой.

Об этом сообщили в Региональном медиа-центре Минобороны Украины  информацию  относительно участия курсантов в беспорядках 22 мая.

По  их  словам,  командованием Харьковского университета Воздушных Сил имени Ивана Кожедуба (ХУВС) совместно с офицерами Харьковского зонального отдела военной службы правопорядка в Вооруженных Силах Украины проведено служебное расследование по поводу сообщений, опубликованных в средствах массовой информации о якобы участии курсантов ХУВС в драке или других противоправных действиях 22 мая в Парке культуры и отдыха имени Максима Горького.

«По результатам оперативных действий установлено, что факты хулиганства, нахождение в нетрезвом состоянии, массовая драка или другие правонарушения с участием курсантов ХУВС не подтвердились. Никаких курсантов-летчиков военные правоохранители в Парке культуры и отдыха имени Горького не задерживали и противоправных действий с участием военнослужащих ХУВС 22-23 мая сотрудниками не зарегистрировано. Также сообщаем, что заявлений или жалоб от гражданских лиц на неправомерные действия курсантов ХУВС в правоохранительныеорганы в эти дни не поступало»  -  сказано  в сообщении»

Редакція газети  «Адвокат-консалитнг»  провела власне розслідування та встановила, що в провадженні Дзержинського районного суду м.Харкова (суддя Шишкін О.В.) перебуває справа №638/10155/16-ппро адміністративне правопорушення скоєне курсантом Харківського університету повітряних сил Рухтіним Ігорем Дмитровичем за ст.173 КУпАП – дрібне хуліганство у ЦПКтВ ім. М.Горького.

Стягнення за ст.173 КУпАП передбачає або штраф від 51 грн. до 119 грн. або арешт до 15 діб.

Даний матеріал повернутий Дзержинським районним судом м.Харкова для доопрацювання до органів поліції, які склали протокол про адміністративне правопорушення.

У зв’язку з вказаним, в силу ст..38 КУпАП, у зв’язку зі спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності, після 22 серпня 2016 року правопорушник уникне відповідальності

Інший курсант Харківського університету повітряних сил  Лазарев В.М. взагалі уникнув адміністративної  відповідальності, оскільки відносно нього не складено навіть протокол про адміністративне правопорушення.

Газета «Адвокат-консалитнг» пропонує військовій прокуратурі детально вивчити викладену інформацію та вирішити питання разом з судом щодо подальшої долі курсантів та «правдолюбів» Харківського університету повітряних сил.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити