Поиск

Про розгляд колективного звернення по підсумкам акції від 16.02.09 г.

Про розгляд колективного звернення по підсумкам акції від 16.02.09 г. "За оновлення політичної еліти" за ініціативою А.Каряки.
Державна податкова адміністрація України в межах компетенції розглянула колективне звернення стосовно політичної, економічної та політичної ситуації в Україні та висловлює Вам щиру подяку за проявлену громадянську небайдужість, активну життєву позицію та пропозиції щодо формування державної податкової політики.
Стосовно пропозицій щодо розробки та прийняття Закону України спрямованого на зменшення ставки податку з власників транспортних засобів та включення його до вартості бензину, слід зазначити, що 12.02.09 за № 3030-12 народним депутатом України Сочкою О.О. було зареєстровано у Верховній Раді України проект Закону України „Про внесення змін до статті 3 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (щодо забезпечення однакового підходу до платників податку). Зазначеним законопроектом запропоновано змінити діючий на сьогодні підхід до справляння податку з власників транспортних засобів з одночасним встановленням податку на рівні 6 відсотків від вартості проданого кінцевим споживачам моторного палива.
При цьому, 17.02.09 на пленарному засіданні Верховної Ради України, за результатами розгляду 14 законопроектів щодо оподаткування транспортних засобів, прийнято за основу проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (реєстр. № 3030-1).
Зазначений законопроект у редакції, доопрацьованій до другого читання робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної политики, 5 березня 2009 року прийнято Верховною Радою України в цілому та 13 березня 2009 року направлено на підпис Президенту України.
Що стосується пропозиції щодо зменшення податкового навантаження на малий та середній бізнес, то слід зазначити, що у Верховній Рад!іУкраїни зареєстровано проект Закону України „Про місцеві податки і збори" (реєстраційний № 3532), положення якого спрямовані на законодавче врегулювання справляння місцевих податків і зборів в Україні та оптимізацію податкової системи в Україні.
Законопроектом пропонується скасувати малоефективні для бюджету та досить обтяжливі у адмініструванні 12 загальнодержавних та місцевих податків, зборів та обов'язкових платежів, зокрема, податок на промисел, комунальний податок, збір за проведення гастрольних заходів, збір за видачу дозволу на розміщення об'ектів торгівлі та сфери послуг, збір за право використання місцевої символіки, збір з власників собак, збір за видачу ордера на квартиру, збір за участь у бігах на іподромі, збір за виграш на бігах на іподромі збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі, збір за право проведення кіно- і телезйомок, збір за проведення місцевого аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей.
На даний час зазначений законопроект доопрацьовується робочими підгрупами у Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики.
Також слід зазначити, що на сьогоднішній день Урядом України доопрацьовується проект Стратегії реформування податкової системи України на базі якої буде сформовано проект Податкового кодексу України, прийняття якого дозволить забезпечити створення стабільної комплексної системи податків в Україні, ліквідувати існуюч!іпрогалини та протиріччя в різних нормативно-правових актах з питань оподаткування, створення суб'єктам господарювання найбільш сприятливих умов для їх підприємницької діяльності, зменшення податкового навантаження тощо.
Користуючись нагодою, ще раз висловлюємо вдячність за одержані пропозиції і запевняємо, що при здійсненні нормотворчої роботи Державна податкова адміністрація України буде враховувати Ваші пропозиції.

За матеріалами:Адвокат-консалтінг

Додати коментар


Захисний код
Оновити